وبلاگ

راهنمای سریع: اضافه کردن Sitemap به وردپرس بدون نیاز به افزونه


نقشه های سایت برای سئوی سایت بسیار مهم هستند ، آنها به موتورهای جستجو این اجازه را میدهند تا به تمام محتوای سایت شما اعم از برگه ها و نوشته ها ، از یک جا دسترسی داشته باشند . در این آموزش ، نحوه سریع ساخت سایت مپ را برای وردپرس ، بدون نیاز به هیچ افزونه ای آموزش خواهیم داد . برای این کار ، طبق مراحل زیر پیش بروید :

ابتدا از فایل Page.php سایت خود یک کپی بگیرید و آن را با نام sitemap.php ذخیره کنید ، سپس کد های زیر را به ابتدای آن اضافه کنید ‌:

حالا ما برای مدیریت کردن Toggle ها به کمی جاوااسکریپت نیاز داریم ، این کد را نیز به بالای فایل sitemap.php اضافه کنید :‌

اگر دوست داشتید برخی از انواع نوشته ها (مانند وضعیت ، فیلم و …) را نیز به نقشه سایت خود اضافه کنید ، کد زیر را نیز اضافه کنید ‌:

در کد بالا ، به جای دو POSTTYPENAME  ، نوع نوشته ی مدنظر خود را بنویسید (اولی به فارسی و دومی به انگلیسی ) .

حالا برای استایل دادن به این برگه ، کد زیر را به فایل Style.css خود اضافه کنید : (کدها متناسب با سایت های راست به چپ و فارسی هستند)

حالا کافیست تا یک “برگه” جدید ایجاد کنید و از بخش “صفات برگه > قالب” قالب Sitemap را برای آن انتخاب کنید ، دقت کنید که میتوانید هر چیزی که میخواهید در صفحه بنویسید !


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها

× 2 = twelve