آموزش

آدرس برگه ی ورود وردپرس را شخصی سازی کنید


بعد از نصب وردپرس، شما دو آدرس برای ورود به وردپرس خواهید داشت که wp-admin.php و wp-login.php هستند. اما دانستن آدرس ورود سایت شما برای کسانی که قصد حمله به سایت شما را دارند، بسیار خوشایند خواهد بود! از آنجایی که وردپرس به طور پیشفرض به ما این امکان را نمیدهد تا آدرسهای ورود وردپرس را تغییر دهیم، بنا بر این در این آموزش با ما همراه باشید تا این کار را بکنیم !

بد نیست بدانید نوعی از حملات اینترنتی موسوم به بروت فورس، اقدام به حدس زدن اطلاعات امنیتی شما میکند تا زمانی که یک حدس درست بزند! بنا بر این شما باید یک نام کاربری و رمز عبور قوی داشته باشید و همچنین آدرس ورود شما نیز یکی از دو آدرس بالا نباشد!

تغییر آدرس صفحه ی ورود وردپرس

و اما چگونه این آدرس را تغییر دهیم ؟‌ برای این کار، نسخت به سراغ ساده ترین راه یعنی استفاده از افزونه ها میرویم! شما میتوانید با استفاده از افزونه های زیر آدرس ورود وردپرس خود را تغییر دهید :

در ادامه ی نوشته، ما طرز کار با افزونه ی WPS Hide Login را بررسی میکنیم.

WPS-Hide-Login-Plugin

این افزونه در حقیقت دو آدرس پیشفرض وردپرس را حذف نمیکند، بلکه آن ها را غیرقابل دسترس میکند و بنابراین ورود شما تنها از طریق آدرس شخصی سازی شده امکان پذیر خواهد بود.

به محض فعال کردن افزونه، دو آدرس قبلی از کار خواهند افتاد و بنابر این مراقب باشید!

تنها قدم باقی مانده بعد از نصب و فعال سازی افزونه، رفتن به بخش “تنظیمات >>‌ همگانی” ست . به پایین صفحه بیایید تا قسمت زیر را ببینید :

wps hide login tutorial

شما میتوانید در کادری که که مشخص شده است،‌ آدرس ورود دلخواه خودتان را بنویسید.

سوالات و مشکلات خودتان را از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها
در حال حاضر هیچ دیدگاهی وجود ندارد

99 − eighty nine =