آموزش

نحوه کوچک کردن فایل های CSS,HTML و JavaScript


یکی از ملاک های گوگل و سایر موتورهای جستجو برای ارزش گذاری سایت ها ، سرعت بارگذاری آن هاست . سرعت بارگذایر در اولین بازدید ، نظر بسیاری از بازدیدکنندگان را نیز به خود جلب میکند ! اگر بارگذاری سایت شما ،‌مدت زیادی طول بکشد ، بازدیدکننده نیز دوباره سعی نخواهد آن را باز کند .

سایت شما فایل های زیادی از جمله فایل های CSS,HTML و JavaScript دارد ، شما نیاز دارید تا این فایل ها کم حجم و ساده باشند ،‌ متاسفانه کدهایی که توسط انسان ها نوشته میشوند ، دارای فاصله های زیاد و Comment های زیادی هستند که هیچ کدام برای مرورگرها مورد نیاز نیست ! این مشکل به راحتی قابل حل شدن است ، کافیست تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

Minify یا کوچک کردن به چه معناست ؟

Minify یا کوچک کردن یک فایل به معنای حذف کاراکترهای اضافی ست . این عمل به ارتقای رنک شما در موتورهای جستجو ارتقای میزان رضایت کاربران کمک میکند !

Minify کردن ، این موارد را حذف میکند :

  • فاصله ها
  • کاراکتر خط جدید (Enter)
  • Comment ها

البته دقت داشته باشید که Minify کردن با فشرده سازی کد ها تفاوت دارد ، در هنگام Compress یا فشرده کردن کدها ، شما به یک مرحله اضافی برای Un-compress کردن یا درآوردن از حالت فشرده نیز نیاز دارید ! برای مقایسه ی سرعت سایت خود ، قبل و بعد از Minify کردن میتوانید از ابزار تست سرعت گوگل استفاده کنید .

احتیاط کنید ! ممکن است پوسته ی شما خراب شود ! قبل از انجام هر کاری ، یک بکاپ از سایت خود بگیرید !

انجام دستی کوچک سازی

در این روش شما بدون دخالت افزونه ها و به صورت دستی این کار را انجام میدهید !

سی اس اس

این ابزار آنلاین ، به شما در Minify کردن فایل های CSS بسیار کمک میکنید ، کافیست کد موردنظرتان را در آن Paste کنید و کد Minify شده را تحویل بگیرید !

جاوا اسکریپت

کار با این ابزار نیز دقیقا مانند کار با CSS Minifier است !

استفاده از افزونه ها

در این روش بسیار ساده ، ما باز هم پای افزونه ها را وسط میکشیم و از آنها استفاده میکنیم !

WP Super Minify

با استفاده از این افزونه میتوانید فایل های JS,HTML و CSS خود را کوچک کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که از بخش تنظیمات افزونه ،‌انتخاب کنید که کدا فایل ها کوچک شوند !

 


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها

3 + three =