آموزش

۶ ویژگی جالب و گمنام وردپرس


بسیاری از مدیران سایت و افراد فعال در وب هر روزه از وردپرس استفاده میکنند . در این cms ویژگی های کمتر شناخته شده ای وجود دارد که میتواند کار شما را بسیار ساده تر کند . در ادامه با هم به بررسی برخی از این ویژگی های میپردازیم.

  1. با Paste کردن لینک خود را جایگذاری کنید

در حین کار با ادیتور وردپرس شما میتوانید یک تکه از متن را انتخاب کرده و بدون انجام هیچ کار اضافی، لینکی را که قبلا Copy کرده اید ، Paste کنید . با این کار لینک به طور خودکار به متن شما لینک داده میشود.

link-maker

۲.حذف نام پست و تولید دوباره آن

اگر در حین نوشتن یک پست، بخواهید نام آن را تغییر دهید، باید به صورت دستی “پیوند یکتا” ی آن را نیز تغییر دهید، اما کافیست پیوند یکتای قبلی را به کلی پاک کرده و سپس بر روی “موافق” کلیک کنید تا نام نوشته ی جدید برای پیوند یکتا انتخاب شود .

۳. تنظیمات صفحه برای هر کاربر!

تنظیمات صفحه در وردپرس که دکمه ی ان در بالا و سمت چپ داشبوردتان قرار دارد، میتوانید استفاده های زیادی داشته باشد. این تنظیمات برای هر کاربر یکتا هستند و کاربران مختلف میتوانند تنظیمات متفاوت خودشان را داشته باشند.

screen-options

 

۴. شرتکدهای ویرایشگر

در هنگام کار با ویرایشگر دیداری وردپرس شما میتوانید از شرتکدهای بسیاری استفاده کنید که کار شما را برای نوشتن آسان تر و سریع تر میکنند . استفاده از این شرتکدها در حین نوشتن متن، شما را از مراجعه به تولبار ادیتور و کلیک بر روی گزینه ی موردنظر بی بهره میسازد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به این اطلاعیه مراجعه کنید.

editing

۵. نوشته های چندصفحه ای

شما میتوانید به راحتی از تگ <!–nextpage–> در نوشته هایتان برای جداکردن صفحه ها استفاده کنید . صفحه بندی و بقیه کارها به عهده وردپرس میباشد. هر چند استفاد از نوشته های چندصفحه ای توصیه نمیشود ، اما به نیاز سایتتان میتوانید از این ویژگی استفاده کنید.

۶. توانایی ویرایش تصاویر

شاید تا به حال از این ویژگی استفاده نیز کرده باشید ، اما اگر برای بار اول است که میشونید وردپرس قدرت ویرایش تصاویر را دارد ، تعجب نکنید ! شما در وردپرس میتوانید تصاویر را بچرخانید ، برش دهید و یا تغییر اندازه دهید ! البته هنوز شما نمیتوانید از فیلترها برای تصاویرتان استفاده کنید که در نسخه های آینده به آن اضافه خواهد شد.  برای استفاده از این ویژگی کافیست روی تصویر موردنظر کلیک کرده و سپس بر روی لینک ویرایشی که باز میشود کلیک کنید.

editimage


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها
در حال حاضر هیچ دیدگاهی وجود ندارد

two + eight =