اخبار وردپرس
اخبار وردپرس

۲۵۰ سایت برتر دنیا و سهم وردپرس در آنها


روز به روز به تعداد سایت هایی که از وردپرس استفاده میکنند افزوده میشود. در حال حاضر چیزی حدود یک چهارم سایت های داینامیک با وردپرس ساخته شده اند و بنا بر گفته ی سازنده ی وردپرس، هدف بعدی آنها، گرفتن سهم بیش از ۵۰ درصدی بازار است. در این نوشته ما ۲۵۰ سایت اول الکسا را بررسی کرده ایم و با سهم شگفت انگیزی از وردپرس در آنها مواجه شدیم. اما قبل از این که به سراغ این سایت ها برویم،‌بد نیست نگاهی به جایگاه فعلی وردپرس بیاندازیم.

جایگاه فعلی وردپرس

در سال ۲۰۱۰ هنگامی که وردپرس خودش را به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای قوی به دنیای نت شناساند، حدود ۱۰ درصد سهم CMS ها را داشت، در حال حاضر وردپرس بیشترین سهم بازار را دارد. در این ۵ سال رقبای بسیار قدرتمند وردپرس مانند جوملا و دروپال نیز پیشرفت های بسیاری داشته اند و با به وجود آمدن استارتاپ های جدیدی مانند Ghost و یا Weebly باید دید که آینده ی این رقابت چه میشود … آیا وردپرس باز هم میتواند همین سهم را داشته باشد؟ نگاهی به لیست ۲۵۰ سایت برتر چهان، میتواند پاسخی برای این پرسش باشد.

۲۵۰ سایت برتر الکسا

این آمار بر اساس جولای ۲۰۱۵ است و سایت هایی مورد بررسی قرار گرفته اند که کاملا با وردپرس ساخته شده بودند(نه سایت هایی که بخشی مانند وبلاگ با وردپرس داشته اند). مشخصا وردپرس فضای زیادی برای رشد دارد، بطوریکه در ۱۰۰ سایت اول، فقط یک سایت وردپرسی و آن هم wordpress.com وجود دارد.

نکته ای که توجه ما را به خود جلب کرد، تعداد سایت های غیر انگلیسی بود که چیزی حدود ۴۰ درصد بود، همین نکته اهمیت چدزبانه بودن در وردپرس را نشان میدهد و این که باید به این بخش از وردپرس توجه بیشتر از قبل بشود.

و اما سایت های بزرگی که از وردپرس استفاده میکنند:

۱. The New York Times

نیویرک تایمز - وردپرس

این وبسایت رتبه ی ۱۱۱ را دارد و با استفاده از وردپرس ساخته شده است.

۲. Forbes

فوربز - وردپرسمانند سایت نیویرک تایمز، این سایت نیز در قسمت های زیادی از وردپرس استفاده کرده است و در رتبه ی ۱۵۸ قرار دارد.

۳. The Washington Post

واشینگتن پست - وردپرس

وبسایت واشینگتن پست با رتبه ی ۲۱۰ در بین ۲۵ سایت برتر

۴. The Daily Telegraph

دیلی تلگراف - وردپرس

یکی از نشریات معروف بریتانیا که علاوه بر وردپرس، از بادی پرس نیز در بخشی به نام MyTelegraph استفاده کرده است.

نتیجه گیری

تعداد سایت های وردپرس در بین ۲۵۰ سایت برتر نوعی شوک برای ما بود، اما رتبه ی سایت های wordpress.com و wordpress.org که در رتبه های ۳۹ و ۲۱۴ قرار داشتند، قدرت این CMS را نشان میدهد، چون هیچ CMS دیگری در این رتبه ها قرار نداشت.

 


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها

thirty ÷ five =