آموزش

افزونه هایی برای تبلیغات در وردپرس و نحوه استفاده از آنها


در همه ی سایت های اینترنت، بخش جدا نشدنی ای به نام تبلیغات وجود دارد. درآمد و ارتباطی که از این راه به دست می آید، بخش مهمی از درآمد های تحت وب را تشکیل میدهد. اگر تنها چند دقیقه وبگردی کنید، بسیاری از تبلیغات متنی، بنری و یا حتی ویدئویی را میبینید. در این نوشته از منطقه ی وردپرس، قصد معرفی چند افزونه برای درج تبلیغات در سایت وردپرس شما را داریم .

۱. WordPress Ad Widget

اگر تنها به دنبال یک افزونه ساده برای نمایش سریع تصاویر و بنرها میگردید، این افزونه میتواند گزینه خوبی باشد. از نکات جالب این افزونه، هماهنگی آن با google adsense میباشد.

wordpressadwidget

۲. AdRotate

افزونه ای که به شما امکان استفاده از تبلیغات پیش ساخته و تبلیغات جدید را میدهد . شما میتواند بر آمار تبلیغات خود نظارت داشته باشید و از مستندات افزونه و یا انجمن پشتیبانی آن کمک بگیرید .

adrotate3

شما میتوانید آمار دقیق کلیک ها بر روی تبلیغات را ببینید و به کاربران اجازه دهید تا تبلیغات مخصوص به خودشان را در سایت ثبت کنند. تبلیغات درج شده توسط این افزونه کاملا واکنش گرا خواهند بود و میتوانند تاریخ انقضا نیز داشته باشند.

چگونه تبلیغات موثرتری داشته باشیم؟‌

نکاتی که در مورد استفاده و درج تبلیغات در سایت ها وجود دارد را شاید بارها شنیده باشید، اما بد نیست دوباره به صورت گذرا به آنها اشاره کنیم :‌

  1. تبلیغات بیش از حد :‌ وقتی صحبت از تبلیغات میشود ، صحبت از سرعت سایت و رضایت بازدیدکننده نیز میشود! تبلیغات بیشتر به معنای حجم بیشتر صفحه، کمتر شدن رنک شما در گوگل، بی حوصله شدن بازدیدکننده و کم شدن آمار سایت شما خواهد شد ! حالا تصمیم با شماست که در سایتتان چقدر از تبلیغات استفاده کنید !
  2. ریسپانسیو بودن :‌ روز به روز بر کسانی با استفاده از موبایل هایشان وبگردی میکنند افزوده میشود و شما به عنوان یک مدیر سایت، مطمئنا نمیخواهید این جامعه از کاربران را از دست بدهید! علاوه بر این اگر تبلیغات سایت شما برای صفحه نمایش های کوچک تر بهینه نباشند ، ممکن است ظاهر سایت شما نیز به هم بریزد !
  3. تبلیغات سایت های مرتبط : بهتر است که تبلیغاتی را در سایت خود قرار دهید که موضوع سایت آنها نیز با موضوع سایت شما مرتبط باشد، مثلا اگر یک سایت در مورد خودرو دارید، بهتر است تبلیغات یک سایت آشپزی را قبول نکنید !

امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها
در حال حاضر هیچ دیدگاهی وجود ندارد

3 × two =