آموزش

دیباگ کردن وردپرس با استفاده از فایل Log


آیا تا به حال پیش آمده است که سایتتان دچار مشکل شود ؟ قطعا این طور بوده است ، یکی از راه هایی که عمدتا برای شناسایی عامل مشکل پیشنهاد میشود ، استفاده از تابع DEBUG در وردپرس است . شما میتوانید با فعال کردن این تابع در فایل کانفیگ وردپرس ، از خطاهای سایت خود مطلع شوید . اما شاید نمایش این خطاها در صفحه اول سایت شما برای کاربران و خود شما آزاردهنده باشد ، بنا بر این در این نوشته ، به شما روشی را پیشنهاد میکنیم تا بتوانید خطاهای سایت خود را در یک فایل لاگ ذخیره کنید و آنها را مرور کرده و بتوانید منشا مشکل را در سایت خود پیدا کنید .

نخست برای تنظیم این مورد ، باید این ۳ خط کد را به فایل wp-config.php اضافه کنید :

حالا با این کدها ، خطاها به جای نمایش داده شدن در صفحه اصلی سایت ، در یک فایل به نام debug.log ذخیره میشوند که این فایل نیز در شاخه اصلی فایل های سایت شما قرار دارد . مسلما ورود به هاست و یا دسترسی به آن از FTP برای مشاهده فایل دیباگ ، آنهم به دفعات ، کارِ سختی است ، بنا بر این میتوانید برای مشاهده لاگ های سایتتان از افزونه ی Log Viewer استفاده کنید . البته افرادی که توسعه دهنده حرفه ای وردپرس هستند  ، میتوانند از افزونه Debug Bar نیز استفاده کنند که البته بهتر است از آن بر روی یک سایت لایو استفاده نکنید .

در این جا میتوانید نمونه ای از یک فایل لاگ را ببینید :

debug-log-view

همانطور که ملاحظه میکنید هر بار که وردپرس با خطایی مواجه میشود ، آن را در این فایل مینویسد .

امیدوارم بتوانید با استفاده از فایل لاگ ، بتوانید مشکلات سایت خود را شناسایی کنید ، البته تمام ارور های یک سایت ، مربوط به PHP نمیشود و بعضی از ارورها مربوط به جاوااسکریپت است که مستقیما در خودِ مرورگر به نمایش در می آید .


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها
در حال حاضر هیچ دیدگاهی وجود ندارد

8 × = thirty two