اخبار سایت
اخبار سایت

رفع مشکل پنهان شدن ویرایشگر دیداری وردپرس


گاهی اوقات به دلایل نامشخص، ویرایشگر دیداری وردپرس شما سفید شده و دکمه هایی که مربوط به آن هستند نیز نمایش داده نمیشوند. این مشکل آزاردهنده تقریبا نوشتن پست های جدید را برای شما سخت میکند اما امروز در این نوشته از منطقه وردپرس، قصد داریم تا آن را برطرف کنیم.

دلیل قطعی ای برای رخ دادن این مشکل وجود ندارد، پس شما باید با کمی آزمون و خطا راه حل را بیابید. راه حل های ۴ و ۵ راه حل های سریعتری هستند و اگر عجله دارید میتوانید از آن ها استفاده کنید.

۱. پاک کردن کش مرورگر

مرورگر از سایت های مختلف،‌ فایل های مختلفی را دانلود میکند و بعضی از آنها را در حافظه ای به نام کش نگه میدارد. بعضی اوقات با بالارفتن حجم کش مرورگر، ممکن است پنهان شدن بعضی از المان های صفحه مثل ویرایشگر دیداری وردپرس رخ دهد.

clear-browsing-data

اگر نمیخواهید کش خود را پاک کنید، بهتر است از یک مرورگر دیگر بر روی یک سیستم دیگر استفاده کنید و ببینید که مشکل هنوز وجود دارد یا خیر.

۲. به عقب برگردید!

کمی فکر کنید و ببینید که آخرین تغییراتی که در سایت وردپرس خود داده اید چه بوده اند؟ نصب افزونه یا پوسته ی جدید؟ تغییر در تنظیمات؟

احتمالا این حرف را زیاد شنیده اید اما شما باید همیشه از سایتتان بکاپ داشته باشید! شما میتوانید وقتی سایتتان به خوبی کار میکند یا در بازه های زمانی منظم از آن بکاپ بگیرید که در مواقعی که به مشکل خوردید، بتوانید از آن استفاده کنید.

اگر پوسته یا افزونه ی جدیدی نصب کرده اید، سعی کنید آن را حذف کنید . اگر در فایل های سایت تغییری ایجاد کرده اید، سعی کنید فایل را به حالت قبلی بازگردانید و در کل، سعی کنید آخرین تغییراتی که در سایت به وجود آورده اید را پاک کنید !

۳. جایگزین کردن افزونه یTinyMCE

گاهی اوقات قدیمی بودن نسخه ی TinyMCE یا مشکلاتی که با نسخه های قبلی وردپرس دارد میتوانید این مشکل را به وجود آورد. شما میتوانید این افزونه را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

ویرایشگر دیداری وردپرس

شما میتوانید حتی افزونه های ویرایشگر دیگری نیز نصب کنید که بهترین گزینه، TinyMCE Advanced میباشد که امکانات بیشتری نسبت به TinyMCE دارد.

۴. ویرایش wp-config.php

در ابتدای این روش به شما پیشنهاد میکنم از سایتتان یا حداقل از فایل wp-config.php بکاپ تهیه کنید.

در شاخه ی اصلی سایتتان، فایل wp-config.php را باز کرده و کد زیر را بعد از <?php اضافه کنید.

۵. حذف فایل .htaccess

فایل .htaccess در شاخه اصلی سایت شما وجود دارد، اما به هر دلیلی ممکن است این فایل در پوشه ی wp-includes نیز ساخته شده باشد. گرچه این راه زیاد محبوب نیست اما بسیار بسیار تاثیر گذار است.


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها
در حال حاضر هیچ دیدگاهی وجود ندارد

5 × two =