اخبار وردپرس

در وردپرس ۴.۰ چه چیزهایی خواهیم دید؟


دومین انتشار بزرگ برای وردپرس در راه است !‌ در طول چندهفته ی آینده ، وردپرس ۴.۰ منتشر میشود ! البته نسخه های بتایی از این نسخه قبلا منتشر شده بود و اکنون نوبت انتشار نسخه اصلی ست !

برخی از ویژگی هایی که قرار است در وردپرس ۴.۰ افزوده شود :

انتخاب زبان در هنگام نصب

وردپرس به بسیاری از زبان ها ترجمه شده و است و به همین دلیل ، هر کاربر همیشه نسخه مربوط به زبان خودش را دانلود و نصب میکرده است . در وردپرس ۴.۰، در نسختین مرحله نصب ، شما قادر به انتخاب زبان اصلی وردپرس خواهید بود ! این میتواند به همه گیر تر شدن وردپرس کمک کند !‌

select-wordpress-language

حذف شدن اسکرول بار از نوشته !‌

در نسخه های قبلی وردپرس ،‌زمانی که شما متنی را در ویرایشگر مینوشتید ،‌اگر این متن از اندازه ای بیشتر میشد ، اسکرول بار ادیتور ظاهر میشد ! شما میتوانستید به کمک این اسکرول بار ، به ابتدا و انتهای نوشته ی خود بروید و آن را ویرایش کنید ، اما در وردپرس ۴.۰ این اسکرول بار حذف شده است !‌ این به شما کمک میکند تا همیشه بتوانید بر کل نوشته ی خود تسلط داشته باشید !‌

post-editor-toolbar

پیشنمایش های ویدئوها

وردپرس از نسخه ۲.۹ از قابلیت Embed کردن ویدئوها پشتیبانی میکند . در نسخه ۴ ،‌شما هر نوع ویدئویی را که به وردپرس از طریق ویرایشگر دیداری وارد کنید ، دارای یک پیشنمایش خواهد بود !‌

video-preview

هماهنگی بهتر ابزارک ها در بخش شخصی سازی

شخصی ساز پوسته ، در نسخه ۳.۴ معرفی شد . البته استفاده از این ویژگی در پوسته های وردپرس ،‌ در پوسته های غیر رایگان زیاد نبود . حالا شما در نسخه ۴.۰ وردپرس میتوانید از طریق قسمت ابزار کها در شخصی سازی پوسته ، ابزارک های مختلف را با Drag & Drop به قسمت های مختلف اضافه کنید .

theme-customizer-widgets

نمایش فایل های رسانه ای به صورت Grid

علاوه بر مشاهده فایل های رسانه ای به صورت لیست ، شما میتوانید در نسخه ۴.۰ وردپرس ،‌فایل ها را به صورت گرید نیز مشاهده کنید ! در این حالت شما با یک اسکرول بی نهایت طرف هستید و خبری از صفحه بندی نیست !

media-grid-view

همان طور که میبینید ،‌شما میتوانید چندین فایل را انتخاب کرده و آنها را به صورت یکجا ویرایش کنید ! با استفاده از کلید های جهت ، بین تصویر قبلی و تصویر بعدی جا به جا شوید و ….

media-grid-view-edit

بهبود بخش نصب افزونه ها

قسمت نصب کردن افزونه ها در وردپرس ، مدت های زیادی بود که تغییر چندانی نکرده بود ! در قسمت نصب افزونه ها در وردپرس ۴.۰ ، شما بعد از جستجو ، یک چیدمان Grid از افزونه ها خواهید دید که قابلیت کار کردن و نصب را بسیار راحت میکند !‌

install-plugin-page

البته در این نسخه ی وردپرس تغییر بزرگی نداریم و این شاید سوژه ی برخی از منتقدان شود ، اما تغییرات ریز و بعضا مفیدی در این نسخه وجود داشته است .


امیر هستم و سه ساله با وردپرس کار میکنم، دانشجوی مهندسی نرم افزار و توسعه دهنده ی وب هستم. افتخار این رو دارم که در منطقه ی وردپرس، مطالبی رو برای کاربران معمولی و توسعه دهندگان وردپرس قرار بدم.

نمایش دیدگاه ها
در حال حاضر هیچ دیدگاهی وجود ندارد

eighty ÷ = ten